Wojewódzki Dzień Działkowca 2023 organizowany przez Polski Związek Działkowców w Opolu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Tym razem do Krapkowic zawędrowały okręgowe dożynki. Miasto przyjęło bardzo godnie gości z całego województwa. Przewodnicy oprowadzali działkowców po ciekawych miejscach Krapkowic. Po czym wszyscy spotkali się na Placu niemieckiego poety doby romantyzmu Józefa Eichendorffa.

Obszerny namiot pomieścił ponad 250 działkowców oraz zaproszonych gości. Byli wśród nich Barbara Kamińska – Dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego, Marcin Oszańca – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Maciej Sonik – Starosta Powiatu Krapkowickiego oraz Arnold Joszko Zastępca Burmistrza Krapkowic.

Uroczystość otworzyła Barbara Wylęgała, piosenkarka i skrzypaczka z Krapkowic z repertuarem działkowych piosenek. Po czym prezes Okręgu Bartłomiej Kozera po powitaniu gości podsumował kończący się sezon. Uznał, że był on inny niż dotychczasowe, nie tylko przez zmiany klimatyczne, ale również przez to, że po raz pierwszy w ogrodach pojawił się pieniądz unijny. Oto 10 ROD uzyskało z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dofinansowanie w programie „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” w wysokości ponad 700 tysięcy zł. Nadto nakłady na inwestycje jakie prowadziły ogrody to suma 2,5 mln zł, z czego blisko 400 tys, pochodziło z dotacji samorządów, a reszta to pieniądze działkowców.

Po prezesie głos zabierali zaproszeni goście. Każdy z nich pozdrawiając działowców życzył im sukcesów w uprawach i  długiego, zdrowego życia.

 

Więcej informacji i zdjęć  pod adresem podanym poniżej

https://www.facebook.com/photo?fbid=713313500809803&set=a.468484868626002

http://ozoopole.pzd.pl/%ef%bb%bfwojewodzki-dzien-dzialkowca-9-wrzesnia-2023-r-w-krapkowicach/